Wystawy Konkursy

Szpice – oceny pracy w naturalnych warunkach w Polsce i zagranicą.
Przedstawiamy użytkowe szpice psy/suki które w sezonie 2017/2018 uzyskały dyplomy z ocen pracy w naturalnych warunkach zarówno w kraju i jaki za granica. Między innymi z ocen pracy na dziku jak i łosiu. Wszystkim właścicielom i członkom klubu gratulujemy Darz Bór!
Zobacz galerię

 


Gratulujemy Kolegom sukcesów na wystawie Klubowej w Bydgoszczy :
– Tomasz Sikorski z łajką zachodniosyberyjską – GROM ( S-DYMKA X TAIFUN ) vel KARMELEK Leśny Radar a w domu SYBIR : Zwycięzca Klubu, Zwycięzca płci przeciwnej, CAC, ocena doskonała
– Kolega dopiero w tym roku zostanie członkiem Klubu Szpiców przy PZŁ jednakże zamieszczamy odniesiony sukces Piotr Przystawik z łajką wschodniosybersyjską pierwsza – V- LAYMA : Zwycięzca Klubu, Zwycięzca Rasy, CAC , ocena doskonała. Vega (V-Layma) zostaje także Championem Polski i jest pierwszą łajką wschodniosyberyjską 🐺 w Polsce, która otrzyma ten tytuł.
Jeszcze raz gratulujemy i Darz Bór!!! :)
Zdjęcia —–>>>> T.Sikorski, P.Przystawik
#KlubSzpicówMyśliwskichPZŁ #WystawaKlubowa #UżytkowePsyMyśliwskie

Zobacz galerię
 


Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Bytomiu wraz z Organizatorem IX Edycji Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting 2018 w Sosnowcu ma przyjemność zaprosić na III Krajową Wystawę Użytkowych Psów Ras Myśliwskich.
Wystawa odbędzie się podczas trwania Targów w sobotę 17 marca i jak co roku stanowić będzie jedną z głównych atrakcji dla zwiedzających oraz wystawców z całej Polski i Europy.
Zadaniem Wystawy jest szeroko pojęta popularyzacja kynologii łowieckiej zarówno wśród myśliwych, jak i osób nie związanych z wykonywaniem polowań. Jest to jedyna tego typu Wystawa w Polsce. Warunkiem udziału jest posiadanie przez psa Certyfikatu Użytkowości – Working Class Certificate (WCC) otrzymanego na podstawie wyników uzyskanych w konkursach pracy psów myśliwskich. Od tego roku nowa formuła Wystawy dopuszcza zgłoszenia nie tylko w klasie użytkowej lecz również w klasach młodzieży, otwartej, championów i weteranów z dołączonym ww Certyfikatem. Ilość zgłoszeń nie powinna przekroczyć 100. Serdecznie zachęcamy do udziału gdyż oprócz tradycyjnych dyplomów i pucharów wzorem lat ubiegłych organizatorzy przewidują bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, a Zwycięzcy Ras będą mieli możliwość zaprezentować się na głównej arenie uczestnikom Targów. Wezmą również udział w Prezentacji Psów Myśliwskich wyborze Championa Publiczności EXPOHunting 2018.
Zaproszenie do sędziowania przyjęli Międzynarodowi Sędziowie Kynologiczni Pani Ewa Pyrchała i Pan Aleksander Skrzyński.
Szczegółowe informacje już niebawem na stronie www.zkwpbytom


W dniu 28 maja 2017 r. w Wejsunach k/Pisza odbył się Regionalny Konkurs Szpiców Myśliwskich. Na Konkurs zgłoszono zostało 17 psów – 10 łajek zachodnio-syberyjskich, 4 łajki rosyjsko-europejskie, 1 łajka wschodnio-syberyjska i 2 karelskie psy na niedźwiedzie. Klub Szpiców reprezentowało dwóch Kolegów -Andrzej Pilecki i Karol Labuda. Zwycięzcą Konkursu została łajka zachodnio-syberyjska – PARYS z Sosnowej Zagrody uzyskując 134 pkt., dyplom I stopnia oraz wniosek CPC na krajowego Championa Pracy kolegi Grzegorza Wiszowaty. Drugie miejsce zajęła łajka zachodnio-syberyjska KUCHUM kolegi Bernard Faszcza a trzecie miejsce zajęła łajka rosyjsko-europejska AXA Dziczy Postrach Kolegi Andrzeja Pileckiego. Nagroda przechodnia ufundowana przez delegację fińska dla najlepszego karelskiego psa na niedżwiedzie wywalczyła w tym roku karelka SILLA Niedżwiedzi Zagajnik, kolegi Jędrka Kaczmarek. Dyplom II stopnia uzyskało 8 psów i dyplom III stopnia uzyskały 2 psy. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył Andrzej Przeborowski z Suwałk.

Sponsoring:
ZO PZŁ Suwałki ufundował puchary dla najlepszych psów
Klub Szpiców Myśliwskich przy Polskim Związku Łowieckim ufundował dla wszystkich uczestników pamiątkowe grawertony.
Firma Tracker specjalizująca się w obrożach lokalizacyjnych GPS/GSM ufundowała dla trzech najlepszych psów Voucher rabatowy na zakup dowolnej obroży wraz z wyposażeniem.
Firma HUSSE – karmę suchą dla zwycięzców


II Regionalny Konkurs dla Szpiców już wkrótce. Przypominamy że zapisy trwają :). Szczegóły ZO PZŁ w Suwałkach. Konkurs dzikarzy nie jest tylko przeznaczony dla klubowiczów jak ktoś kiedyś tu pisał tak więc Koledzy i Koleżanki posiadające szpice do dzieła. Z mojej strony pragnę tylko przypomnieć, że w zeszłym roku delegacja fińska zostawiła puchar przechodni skierowany tylko dla karelskich psów na niedźwiedzie. W zeszłym roku otrzymał go BearBusters FCI ANTTI i puchar a raczej zegar było rok u mnie. Zgodnie z życzeniem przekaże go na konkursie właścicielowi karelskiego psa na niedźwiedzie, który otrzyma najwyższe miejsce i dyplom.
Do zobaczenia
Darz Bór!
Martyna


Klub Szpiców Myśliwskich przy Polskim Związku Łowieckim uczestniczył w pokazach psów myśliwskich zorganizowanych podczas tegorocznego Hubertusa Spalskiego 2016. Dziękujemy wszystkim za miłe słowa i zainteresowanie szpicami. Cieszy nas bardzo, że poszerza się grono myśliwych zainteresowanych użytkowością i polowaniem z tymi psami w łowiskach. Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy wszystkim prezentowane rasy, m.in. łajka zachodniosyberyjska, łajka rosyjsko-europejska i karelski pies na niedźwiedzie.
Darz Bór i dozobaczenia w knieji.Hubertus Spalski – Klub Szpiców Myśliwskich przy Polskim Związku Łowieckim

Zobacz galerię
 

 

 


Przypominam że w przyszłym miesiącu regionalny konkurs pracy dzikarzy dla szpiców. Czekamy na Was. Darz Bór.

 

 

 


Pozdrowienia z Pucharu Rosji dla całego Klubu przesłał nam dzisiaj Wiktor Biesiadecki. Dzięki i powodzenia. Darz Bór!

 

 

 


W dniu 24.09.2016 odbył się Pierwszy Regionalny Konkurs Dzikarzy dla Szpiców zorganizowany przez Zarząd Okręgowy we Włocławku. Zgłoszonych zostało 11 szpiców. Konkurs został zorganizowany po raz pierwszy tuż po założeniu Klub Szpiców Myśliwskich przy Polskim Związku Łowieckim. W związku z wyjątkowością tego zdarzenie do Polski przyjechała delegacja sędziowska z Finlandii: Marko Laine, Ilkka Niemi, Mauri Piitulainen, która zapoznawała się z zasadami przeprowadzania myśliwskich konkursów pracy ze szczególnym uwzględnieniem narodowej rasy psów – Karelskich Psów na Niedźwiedzie. Delegacja fińska złożyła także podziękowania imienne Prezes Klubu – Martynie Binek – Kasperkowiak za wkład pracy w promocję rasy – karelskich psów na niedźwiedzie w Polsce oraz życzyła klubowi dalszego rozwoju. Strona fińska ufundowała także puchar przechodni, dla karelskich psów na niedźwiedzie, który corocznie będzie otrzymywał pies/suka, która zajmie najwyższą lokatę podczas konkursu dzikarzy. Na konkurs przybyła także koleżanka Justyna Chmielewska, jako przedstawiciel Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego, która wręczyła także delegacji fińskiej pamiątki łowieckie przybliżające naszą historię, tradycję i kulturę łowiecką.
Wyniki konkursu:
BearBusters FCI ANTTI – 1/11 , 132 pkt. dyplom l° CPC – Martyna Binek – Kasperkowiak
JAZZ Chow in the Fog – 2/11 , 130 pkt. dyplom l° – Karol Labuda
ANTEJ Łaj z Tajgi – 3/11 , 128 pkt. dyplom l° – Marcin Trybała
DIN Herbu Drop – 4/11, 126 pkt. dyplom lI° – Piotr Grzywacz
Mars AMUR – 5/11, 123 pkt. dyplom lI° – Wiktor Biesiadecki
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali także pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Komisję Kynologiczną we Włocławku oraz Klub Szpiców Myśliwskich przy Polskim Związku Łowieckim.
Gratulujemy i zapraszamy za rok.
Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bór!

Zobacz galerię